Šrotas metode

Šrotas metode ir specifiska skoliozes ārstēšanas metode fizioterapijā. Šrotas metodes apmācība dod pacientam vajadzīgās zināšanas un prasmes, kas palīdz kontrolēt savu stāju visa mūža garumā.

Attēlā no kreisās : a) pusaudze ar torakālu skoliozi stāv ierastajā veidā;  b) stāv, samazinājusi galveno izliekumu; c) sēž ierastajā veidā;  d) sēž, samazinājusi galveno izliekumu

Vācijā izveidotajai Katarīnas Šrotas metodei, ar savu skoliozes intensīvrehabilitācijas centru Badsobernhaimā, Vācijas dienvidrietumos , ir vairāk kā 80 gadīga konservatīva skoliozes ārstēšanas pieredze . (Asklepios Katharina Schroth Klinik Bad Sobernheim)

Ārstējot skoliozi pēc Šrotas metodes, pacients:

  • mācās kā samazināt mugurkaula deformācijas;
  • trenējas stiprināt posturālo (stājas) muskulatūru, kas šīs korekcijas notur;
  • mācās korektīvu elpošanu, lai izplestu iekritušās  ķermeņa daļas un atjaunotu ribu kustību šajās vietās;
  • mācās kādas pozas var veicināt skoliozes pasliktināšanas un kādas pozas izliekumus var samazināt;
  • mācās vingrojumus,  kas novērš asimetrisku mugurkaula noslogojumu.

Šādas apmācības iespējams apgūt individuālās vai vēlāk grupu nodarbībās pie sertificētas Šrotas metodes fizioterapeites Diānas Silantjevas. Sertificēti Šrotas metodes speciālisti darbojas ar skoliozes pacientiem tikmēr, kamēr tiek apgūta laba metodes izpratne, ir nostiprinājušās iemaņas vingrojumu izpildē un pacienti ir gatavi pārnest visu iemācīto uz ikdienas dzīvi. Katram pacientam izstrādā īpašu, savam skoliozes paveidam atbilstošu, 20-30 min. garu mājas vingrojumu programmu. Pacienti tiek aicināti uz pārbaudēm, ja rodas kādas izmaiņas, vai ja ir nepieciešamība „uzspodrināt” Šrotas metodes tehniku.  Regulāra kontrole ir  ieteicama tiem pacientiem, kas atrodas augšanas periodā vai valkā korseti.